Jste zde

AKTUALITY

29. 5. 2023
Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků a přípravné třídy

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků a žáků přípravné třídy se koná 15. 6. 2023 od 16.00 hodin v budově v Karmelitské ulici.

 

7. 6. 2023
Předávání maturitních vysvědčení

Poslední květen byl významným okamžikem pro naše úspěšné absolventy. V kapli sv. Barbory v Tomášské ulici obdrželi z rukou svých třídních učitelů Petra Koláře a Petra Jerhota maturitní vysvědčení, čímž oficiálně ukončili osmileté studium na Malostranském gymnáziu.

Do...

Více

5. 6. 2023
Berlin, Berlin...

leitmotiv písničky od skupiny „Einshoch6“ nás provázel po celou dobu poznávacího výjezdu do hlavního města Německa.

Za nádherného počasí jsme po tři dny nasávali atmosféru multikulturního tepu velkoměsta....

Více

3. 6. 2023
Poezie není nuda!

Přesvědčili se o tom i sekundáni, když k nám do knihovny v pondělí 22. 5. zavítala špička české slammerské scény Anatol Svahilec, Dr. Filipitch a Emphatic. 

Fotografie najdete v galerii.

3. 6. 2023
Prohlídka Národního muzea v Praze

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 jsme se třídami 8.AZ a 7.AZ společně navštívili neorenesanční budovu Národního muzea (NM) na Václavském náměstí v Praze. Při prohlídce NM jsme se zaměřili společně na mineralogické sbírky pod vedením paní učitelky M. Hamerníkové a na část historickou –...

Více

31. 5. 2023
Estonci v Praze

V květnu jsme na Malgymu přivítali skupinu estonských gymnazistů z Tartu, kteří přijeli v rámci projektu Erasmus plus poznávat Prahu a místní legendy.

Celý projekt hodnotíme jako vědomostně, jazykově, a...

Více

30. 5. 2023
Exkurze v Botanicu

Na poslední květnový pátek nám paní učitelka Hamerníková zorganizovala chemickou exkurzi do Centra řemesel a přilehlých bylinných zahrad Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem.

Vyzkoušeli jsme si výrobu svíček...

Více

26. 5. 2023
Přehazovaná

Ve středu 24.5. skončila naše děvčata na druhém místě v obvodním kole v přehazované.

Finálový zápas byl o nervy... Na sety byl zápas nerozhodně, holky přišly o vítězství na body. A teď pozor! První místo prohrály o jeden jediný bod. 

Je mi to líto, ale...

Více

24. 5. 2023
Volejbalový turnaj

Minulý týden žákyně naší školy: Ema Adamczyková, Anna Sedlářová, Karolína Jalová, Kristina Léblová, Viky Bílá, Viky Zachová, Berenika Hanzalová, Markéta Brandejsová, Oksana Korolová bojovaly o volejbalovou nadvládu...

Více

22. 5. 2023
Škola nanečisto 2023

Ve čtvrtek 18.5.2023 proběhlo druhé setkání "Školy nanečisto". Pro budoucí školáky bylo tentokrát připraveno sportovně herní odpoledne na školním hřišti. Všichni si užili krásného jarního počasí a připravených...

Více