15. 4. 2026
Erasmus+

Francouzští studenti z Le Mans, Lycée Touchard-Washington, navštívili Prahu - foto zde.

Po 2 letech jsme opět přivítali na našem gymnáziu studenty z partnerské školy v Le Mans.

Studenti byli rozděleni do česko-francouzských skupinek a společně pracovali na projektu o historii Prahy a ČR.

Program měli vskutku nabitý. Během 6ti dnů u nás navštívili např. Národní divadlo, Pražský hrad a Židovské muzeum. Procházeli se po Starém Městě a jednou vyjeli i na celodenní výlet do Kutné Hory. Studenti se nevěnovali jen památkách a krásám Prahy, ale došlo i na sportovní aktivity v podobě sportovního utkání či taneční „soutěže“.

Poslední večer před odjezdem nám naše česko-francouzské skupiny odprezentovaly výsledky jejich 5ti denní práce- zpracování daného historického tématu v podobě prezentace, jak ve francouzštině, tak v angličtině.

Týden se studenty z Le Mans jsme si moc užili. Bylo to krásné a obohacující setkání. Byla navázána četná přátelství a jsme rádi, že se můžeme těšit opět na shledání. Tentokráte vyjedeme my za studenty do Le Mans a to už na začátku října.

Za francouzštinu

Monika Seethaler a Barbora Rychtrová