Listopadový Aussie & Kiwi Film Fest již tradičně nabízí divákům filmy, které mají překvapit, vzdělávat a inspirovat, což potvrdil i letošní 12. ročník.
Ve velkém sále kina Lucerna žáci 2. AG, 3.AG a 3.BG shlédli dokument BLUE (Azurová). Tento oceňovaný snímek otevírá oči nad znepokojujícím stavem oceánů, problematikou plastového odpadu a nutností chránit mořský život.
Projekce přinesla žákům mnohé. Rozšířili si znalosti o ekologických problémech a získali hlubší povědomí o udržitelnosti. Díky autentické angličtině s titulky si procvičili jazykové dovednosti a zároveň poznali australskou filmovou tvorbu. Takové zážitky nejen rozšiřují obzory, ale také formují hodnoty a podporují odpovědný přístup k přírodě.
Jsme rádi, že jsme mohli být součástí této inspirativní akce.
