23. 10. 2023
Le voyage en Normandie

První říjnový den jsme v rámci studia francouzštiny vyrazili na zájezd do severozápadní Francie, který byl spojený s výukou francouzštiny v jazykové škole.

Po téměř dvanáct set kilometrů dlouhé cestě jsme konečně dorazili do hlavního města Normandie – Rouen. Prošli jsme si město, kde jsme obdivovali známou katedrálu Notre – Dame (právě tak se ve Francii jmenuje v podstatě každá katedrála), rouenský orloj a v neposlední řadě charakteristické hrázděné domy. Poté už nás čekalo setkání s rodinami, u kterých jsme po dobu zájezdu bydleli.

V rámci poznávání místní kultury jsme se zajeli podívat, jak se vyrábí tradiční jablečný destilát calvados nebo světoznámý sýr camembert, a také jsme si udělali výlet na pobřeží Atlantiku, kde jsme si v malebném přímořském městečku Étretat nakoupili suvenýry.

Cestu jsme zakončili velice umělecky – navštívili jsme totiž Giverny, malou obec nedaleko Paříže, kterou proslavil slavný impresionista Claude Monet. Prohlédli jsme si jeho dům a také zahradu, která mu sloužila jako předloha pro mnohá jeho díla. Po tomto velmi estetickém odpoledni jsme se již vydali zpátky domů.