30. 1. 2023
Tak tiše až se Sarou Alon

V úterý 24.1.2023 sexta B navštívila komorní divadlo Komedie. Byli jsme na představení Tak tiše až, kde vystupovala v jedné z hlavních rolí studentka našeho gymnázia Sarah Alon.

Tato současná a moderně zpracovaná opera pojednávala o dospělé ženě, která našla odvahu promluvit o traumatu svého dětství.

V inscenaci účinkovali dále také Markéta Cukrová, Martin Dvořák či Martin Talaga. Jejich pěvecké, taneční a herecké výkony doprovázel orchestr Berg.

Opera Tak tiše až byla rozhodně příjemným zpestřením školního dne. Velmi nás zaujala po vizuální, zvukové i tematické stránce. Příběh statečné dívky, která prožila v dětství zneužití a až v dospělosti se se svým traumatem otevřela světu, na každého z nás zapůsobil jinak. Což je asi logické. Myslíme si ale, že toto intenzivní představení určitě stojí za vidění. A pokud by vás citlivé téma opery tolik nezaujalo, jistě vás zaujme choreografie a hudba Stanislava Hořínka v podání orchestru Berg.

Jan Tomášek

HUDBA - SLAVOMÍR HOŘÍNKA