24. 5. 2023
Volejbalový turnaj

Minulý týden žákyně naší školy: Ema Adamczyková, Anna Sedlářová, Karolína Jalová, Kristina Léblová, Viky Bílá, Viky Zachová, Berenika Hanzalová, Markéta Brandejsová, Oksana Korolová bojovaly o volejbalovou nadvládu nad Prahou. Díky patří i Káče Snítilové a Niky Arnold, které šly jako koučky a radily s taktikou. 

Holky udělaly neuvěřitelnou věc, aby se vůbec do turnaje celé Prahy dostaly! Obvodní kolo ve volejbale se totiž konalo v době, kdy měla škola z důvodu přijímacích zkoušek ředitelské volno. Holky se ho vzdaly a do obvodního turnaje dobrovolně nastoupily! Díky tomu postoupily a v celopražském turnaji, kterého se zúčastnilo 17 nejlepších pražských škol, dosáhly na 2. místo! 

Je důležité, aby zaznělo, že celým turnajem prošly velmi hladce, až finálový zápas byl náročnější. Proti nám nastoupily holky, které jsou dokonce v republikové reprezentaci. Naše bojovnice sice finále prohrály, ale v součtu to bylo jen o 4 body! Vzhledem k tomu, že se set hraje do 25, je to skutečně velký úspěch a k výhře chybělo jen málo... Pro mě ale stejně vyhrály!