V týdnu od 11.5. do 17.5. navštívila skupinka 15 studentů školu "Liceo Lorenzo Federici", která se nachází v Trescore Balneario 10 km od Bergama. Italští žáci byli v Praze na začátku prosince, takže shledání bylo vřelé.
Během týdne žáci navštívili školu, prohlédli si Citta alta v Bergamu, kde také navštívili muzeum o obranném systému Bergama za doby, kdy patřilo pod Benátský stát. Ve čtvrtek jsme jeli do Benátek, a i když nám počasí nepřálo, všichni si město užili včetně návštěvy Baziliky Sv. Marka a Dóžecího paláce. V pátek měli žáci 2 workshopy jeden na Italštinu pro cizince a druhý na výtvarné umění. V sobotu dokončili a prezentovali své práce na kterých pracovali společně s italskými spolužáky. V neděli už všechny čekal volný den a odlet do Prahy.
Žáci si odvezli mnoho zážitků a nová přátelství.
Fotografie z výjezdu naleznete v galerii.
Barbora Rychtrová
