9. 11. 2022
Francie 2022

Od 1. do 6. listopadu se naše početná skupina studentů francouzštiny a semináře dějin moderního umění napříč ročníky zúčastnila výjezdu do Francie

Od prvního dne byl náš program nabitý kulturními zážitky, mezi kterými nesměly chybět návštěva Remeše, prohlídka Sainte Chapelle, baziliky Saint-Denis a ani katedrála Notre-Dame nebo zámek ve Versailles. Stihli jsme také navštívit  Musée Marmottan Monet, muzeum sochaře Augusta Rodina, Le Corbusierův byt s ateliérem nebo ateliér malíře a sochaře Alberta Giacomettiho. 

Kolem lopatek Moulin Rouge jsme skrz Montmartre vystoupali až k bazilice Sacré-Coeur, kde jsme si vychutnali výhled se západem slunce. Na závěr jsme si nenechali ujít dechberoucí výhled ze samého vrcholu Eiffelovy věže a třešničkou na dortu byla večerní vyhlídková plavba po řece Seině. 

Po celou dobu nám dělala společnost naše průvodkyně paní Irma, která nás ochránila při strastiplné jízdě pařížským metrem a její elán a přání krásného, a ještě krásnějšího jitra nám každé ráno dodávaly svěží vítr do plachet.  

Fotografie z našeho putování naleznete v galerii, krátké video s rozzářenou Eiffelovu věží tady.

Nela Dvorská