30. 6. 2022
Rozloučení na prázdniny

Vážení rodiče,  žáci, kolegyně a kolegové,

máme za sebou další školní rok, který byl v mnohém náročný a neobvyklý. V prvním pololetí nás významně potrápila covidová opatření, s tím spojené karantény a neustálé testování. Když už jsme si mysleli, že se vše vrátilo k běžnému životu, vypukl konflikt na Ukrajině. Do školy jsme přijali na tři desítky dětí uprchlíků, z nichž mnozí k nám chodí stále a postupně zvládají češtinu i další učivo. Na prvním stupni jsme se na jaře navíc museli poprat s karanténou kvůli několika případům žloutenky.

I přes veškeré překážky se nám podařilo zvládnout většinu stanoveného učiva. A kromě toho jsme pro mnoho tříd uspořádali dříve (a snad i v budoucnu) tradiční školní akce jako školy v přírodě, lyžařské výcviky, adaptační kurzy, vzdělávací výjezdy, jazykové pobyty v zahraničí, školní výlety, maturitní ples, exkurze atd. A to i přesto, že u mnohých výjezdů jsme do poslední chvíle nevěděli, zda se budou moci uskutečnit. S dopady předchozího dvouletého složitého období na naši psychiku se nejspíše budeme vyrovnávat ještě velmi dlouho.

Nadaní žáci úspěšně reprezentovali školu v nejrůznějších předmětových olympiádách a sportovních i jiných soutěžích a mnoho jich postoupilo do obvodních, krajských i celostátních kol a velmi dobře se umístili. Mladí umělci z řad žáků uspořádali několik výstav, koncertů a divadelních představení, a to i v cizích jazycích. Proběhlo několik charitativních sbírek mezi žáky, učiteli i rodiči.

Také se nám podařilo modernizovat školu mnoha novými interaktivními obrazovkami a dalšími pomůckami. V létě bude vybudována nová počítačová síť v Josefské a zrekonstruována střešní terasa. Konečně je připraveno a schváleno i mobilní zastřešení hřiště, které by se mělo budovat na podzim.

Přeji Vám všem krásné prázdniny. Budeme se na Vás těšit v září.

Tomáš Ledvinka