10. 12. 2019
Exkurze do České televize

Ve středu 4.12 jsme díky paní Týmové dostali možnost navštívit sídlo České televize na Kavčích horách.

Prohlídku jsme začali v budově zpravodajství. Prošli jsme tzv. velínem, nahlédli do studií ČT 24, ČT 1 a ČT sport. V každém ze studií nám řekli něco málo o jejich vybavení a k čemu slouží.

Poté jsme se přesunuli do hlavní budovy. V zasedací místnosti nám nejdříve paní Týmová pustila krátký pořad a dvě prezentace. Po nich jsme si povídali o chodbách, které zde měří neuvěřitelných 42 km, vánočních pohádkách, vybíraných několik let dopředu, a o peoplemetru, jenž měří sledovanost jednotlivých pořadů a má ho kolem 2000 domácností.

Z hlavní budovy jsme zamířily do budovy „Rohlík“, která si svůj název si vysloužila díky svému zaoblenému tvaru. Právě se tu koná výstava pohádkových kostýmů.

Exkurze byla velice pěkná, jenom škoda, že se na nás neusmálo štěstí a my nepotkali účastníky pořadu StarDance nacvičujících v budovách České televize.

Více fotografíí naleznete v galerii.

Štěpán Polák, tercie B